آماده کردن پایان نامه

انجام مقاله حسابداری
انجام مقاله حسابداری
ژانویه 28, 2019
انجام مقاله معماری | انجام پایان نامه معماری
انجام پایان نامه معماری
ژانویه 28, 2019
انجام پایان نامه | آماده کردن پایان نامه

انجام پایان نامه | آماده کردن پایان نامه

لزوم آماده کردن پایان نامه : خلاصه ای از طرح پژوهشی هر دانشجو که باید در جلسه ی دفاع ارائه شود در قالب پاورپوینت تهیه می شود. در آماده کردن پایان نامه و تهیه پاورپوینت جهت ارائه در جلسه دفاع، با توجه به سلیقه ی دانشجو شکل و ظاهر متفاوتی دارد ولی فایلی که در نهایت آماده می شود باید طبق اصول مشخص شده ای تهیه و تنظیم شود و الزامات تعیین شده در آن رعایت شود.

پیش از هر موضوعی باید دقت شود که لازم نیست در آماده کردن پایان نامه با توضیحات طولانی به تشریح مراحل پرداخته شود.

متن کلی پاورپوینت دکتری و کارشناسی ارشد باید خلاصه ای تیتر وار از پایان نامه باشد زیرا برخلاف اجرای طرح تحقیقی و تهیه پایان نامه که بسیار پروسه ی زمان بری است، جلسه دفاع زمان محدودی دارد و دانشجو موظف است در بازه ی زمانی که در اختیار دارد از طرح پژوهشی خود دفاع کند.

این خلاصه نویسی علاوه بر اینکه باید طوری طراحی و تنظیم شود که مخاطب با چند دقیقه مطالعه ی آن با کلیت طرح تحقیقی آشنا شود و تمامی محتوای پژوهش را پوشش دهد، باید به گونه ای باشد که در زمان سی دقیقه بتوان آن را توضیح داد.

نکات ضروری جهت آماده کردن پایان نامه و پاورپوینت:

خلاصه نویسی اولیه

در این مرحله از آماده کردن پایان نامه مانند خلاصه نویسی پایان نامه بایستی پایان نامه ی تکمیل شده را بخوانیم و خلاصه کنیم. بیشترین بخش خلاصه نویسی شما باید ازفصل سوم و چهارم که بخش روش تحقیق و بررسی داده ها ست باشد.

انتخاب طرح مناسب

در این مرحله تم موردنظر خود را انتخاب می کنیم، باید توجه داشت تم انتخابی از مراحل مهم تهیه پاورپوینت است. حتی الامکان از طرح های ساده و سفیداستفاده شود، استفاده از طرح های شلوغ و رنگی با افکت های زیاد و زمان بر به هیچ وجه مناسب نیست. جهت انتخاب فونت نیز از فونت های خوانا و ساده استفاده می کنیم.

تعداد اسلاید ها با توجه به مقدار خلاصه نویسی انجام شده تعیین می شود ولی با توجه به زمان محدود جلسه دفاع تعداد اسلایده ها بین 25-35 اسلاید مناسباست و باید شماره گذاری شود.

بهتر است نکات مهم هر اسلایدی را Bold کنیم یا برای تاکید بیشتر از رنگ های دیگر استفاده کنیم. بخشی از خلاصه ها را برای جذابیت و فهم بیشتر می توانیم به شکل جدول و نمودار ترسیم کنیم.

طراحی صفحه معرفی

پس از انتخاب طرح کلی پاورپونت، صفحه معرفی را تهیه می کنیم. در صفحه ی معرفی اطلاعات کاملی از طرح پژوهشی از قبیل عنوان، نام دانشجو، اساتید و…. آورده می شود.

نگارش بخش معرفی و مقدمه ی طرح

در این بخش خلاصه ای از فصل یک و دو را با رعایت نکات بالا می آوریم.

طرح موضوع

در این بخش موضوع مورد بررسی و جوانب کلی آن بررسی می شود که باید از فصل یک و دو برای نگارش آن استفاده کنیم.

اهمیت انجام پایان نامه

در این قسمت ضرورت انجام تحقیق آورده می شود. که اهمیت موضوع و تاثیرات اجرای پژوهش های مورد مطالعه ی ما را بررسی می کند.

اهداف اجرای طرح پژوهشی

در نتیجه ی بررسی اهمیت طرح هدف های مورد نظر ما آورده می شود که در یک یا دو اسلاید به طور کلی تهیه می شود.

بررسی فرضیه ها و سوالات

در این بخش فرضیات و سوالاتی که در پروپوزال نیز مطرح شده بود آورده می شود. برای تکمیل این بخش می توان از فصل یک پایان نامه نیز استفاده کرد.

بررسی پیشینه ی تحقیق و تئوری های موجود

خلاصه هایی که از فصل یک و دو پایان نامه آماده کرده ایم برای تکمیل این بخش استفاده می شود.

روش اجرای طرح پژوهشی

در این قسمت چگونگی اجرای طرح باید با توجه به نوع روش تحقیق،جامعه آماری، نمونه آماری، روش نمونه گیری، ویژگی های طرح، ابزار لازم جهت اجرای طرح، روش گردآوری اطلاعات آورده شود که برای نوشتن آن می توان از فصل سوم پایان نامه استفاده کرد. یک یا دو اسلاید برای این قسمت کافی است. باید توجه داشت بیشترین سوالی که داوران طرح می کنند از این قسمت است.

بررسی داده های به دست آمده

داده هایی که پس از اجرای طرح به دست می آید اغلب به صورت جدول و نمودار آورده می شود . از بخش های مهم پاورپوینت است که باید با دقت تهیه شود.

بحث و نتایج

در این قسمت می توان تمامی چالش ها پیرامون موضوع موردنظر را بررسی کرد و در آخر نتیجه های به دست آمده تیتروار آورده شود.

پیشنهادات

در نهایت پیشنهادات و موضوعاتی که پیرامون طرح پژوهشی ما وجود دارد مطرح می شود تا سایر دانشجویان در صورت علاقه به بررسی آن بپردازند.

آماده کردن پایان نامه
3.1 (61.19%) 792 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان