دفاع پایان نامه
نکات مهم جلسه ی دفاع پایان نامه
دسامبر 20, 2018
انجام مقاله
انجام مقاله به صورت مشاوره تخصصی
دسامبر 23, 2018
انجام مقاله معماری | انجام پایان نامه معماری

انجام مقاله معماری | انجام پایان نامه معماری

اهمیت نگارش و انجام مقاله معماری

در حال حاضر و پیشرفت هر روزه ی علم و به خصوص در رشته معماری، برای فرآیند انجام مقاله معماری لازم است که تمامی دانشجویان، پژوهشگران و حتی اساتید علم خود را به روز کنند و برای ارتقای رزومه ی کاری خود مقاله و مقالاتی را به چاپ برسانند به همین دلیل چگونگی انجام مقاله معماری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

قبل از آشنایی با نگارش مقالات معماری، لازم است که به اختصار با رشته ی معماری آشنا شویم.

معرفی رشته معماری و گرایش های آن

معماري در لغت به معنی علم بنايي و ابعاد سازي است. معماری جزو هفت هنر اصلی به شمار می آید و کسی معماری را انتخاب می کند، هنرمند محسوب می شود. معماری ترکیبی از هنر و تخصص است و پیشینه ی تاریخی طولانی دارد. کسانی که دارای ذوق هنری و سلیقه‌ و استعداد  هستند می توانند این رشته را به عنوان آینده ی شغلی خود انتخاب کنند.

در ساخت هر سازه ای دو گروه نقشه معماری و نقشه های سازه باید آماده شوند. پلان های ساختمان، برش و نمای سازه از قسمت های مهم یک نقشه ی معماری است که در ادامه ی محاسباتی که مهندس عمران در نقشه کشی سازه (شامل جزئیات و نحوه اجرای اسکلت و اجزای آن) انجام داده است طراحی می شود و معمار باید به تهیه آن بپردازد.

معماران باید توانایی هایی از قبیل طراحی از طرح اولیه تا طرح نهایی برای اجرا، مدیریت و سرپرستی مشاوره های قبل از اجرا و در نهایت نظارت کامل و جامع بر انجام طرح را داشته باشند.

در همه ی گرایش های ذیل مقالات مختلفی از سمت پژوهشگران و دانشجویان معماری ارائه شده است. گرایش های رشته های معماری شامل: معماری منظر، مدیریت پروژه و ساخت، طراحی شهری، برنامه ریزی شهری، تکنولوژی معماری، انرژی معماری، مرمت ابنیه سنتی، مطالعات معماری ایرانی، معماری اسلامی

تیم پژوهشی maghale72 مفتخر می شود که در زمینه مقاله نویسی تمامی گرایش های رشته معماری و انجام مقاله معماری مشاور شما باشد.

چگونگی چاپ مقاله در رشته معماری

مقالات معماری، مقاله‌هایی در حوزه های معماری های تاریخی، معماری اسلامی، معماری بومی و مبانی نظری می باشد که در ژورنال های معماری چاپ می شوند.

برای انجام مقاله معماری بایستی بدانید که یک مقاله معماری مانند همه مقالات علمی و مقالات ISI دارای بخش‌های اصلی عنوان موضوع‌، نویسندگان مقاله، چکیده طرح، مقدمه، مواد و روش‌ها، بحث و نتیجه‌گیری و مراجع می باشد.

هدف از نگارش و انجام مقاله معماری

هدف از نگارش مقاله معماری این است که ایده‌هایی نو در طراحی سازه های مختلف منتشر شوند تا دیگر معماران بتوانند از آن ها در طراحی های خود ایده بگیرند.

عنوان مقاله معماری

جهت نگارش و انجام مقاله معماری نیاز به یک موضوع نوآورانه است. می توان از یک event خاص، یک سازه یا بنا یا یک رویداد در گذشته ایده گرفت. بعد از انتخاب موضوع باید اطمینان حاصل کرد که منابع لازم برای شروع تحقیقات موجود باشد زیرا ما از ذهن معمارانی که از کار آن ها ایده گرفته ایم بی خبریم بنابراین لازم است که قبل از شروع، منابع لازم را تهیه کرد.

روش اجرای تحقیقات مقاله معماری

برای شروع و اجرای طرح به دو صورت می توان روش تحقیق را انجام داد. حالت اول این که تجزیه و تحلیل معماران دیگر در حیطه ی موضوع انتخابی را بررسی کنیم و حالت دوم اینکه خودمان با بررسی اطلاعاتی که داریم به تحلیل موضوع بپردزیم. در این بخش حتما از استاد راهنمای خود کمک بگیرید تا راه بهتر را به شما نشان دهد.

ژورنال های معتبر معماری

یکی از درگیری های دانشجویان پیدا کردن ژورنال های تخصصی است که شاخص اعتبار مناسب داشته باشند.

از جمله مجلات معتبر در زمینه ی معماری می توان به موارد زیر اشاره کرد.

BUILDINGS & LANDSCAPES-JOURNAL OF THE VERNACULAR ARCHITECTURE FORUM

ARCHITECTURA-ZEITSCHRIFT FUR GESCHICHTE DER BAUKUNST

A + U-ARCHITECTURE AND URBANISM

ARCHITECTURAL SCIENCE REVIEW

ARCHITECTURAL HISTORY

ARCHITECTURAL DESIGN

ARCHITECT

اکنون که با نگارش و انجام مقاله معماری آشنا شدید ، میتوانید مشاوره انجام مقاله خود را به تیم ما بسپارید.

انجام مقاله معماری
3.2 (63.76%) 197 votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان